Dveře na míru – vyberte si podle svého gusta

Atypické rozměry bydlení, nestandardně snížené či zvýšené stropy, abnormální šířka stěn? Je tohle případ také vašeho bydlení? V minulosti bylo trendem neobvyklé prvky ve starších domech a bytech spíše zakrývat. Nyní se móda obrátila a mnoho lidí originální řešení rádo přizná. Unikátním podmínkám pak musíme přizpůsobit také běžné součásti domácnosti – tedy např. dveře.

Nestandardní rozměry

O dveře atypické výšky mají zákazníci zájem vůbec nejčastěji. „Naše zakázková výroba vyrobí dveře o výšce od 100 do 272 cm. Stejně tak není překážkou nestandardní šířka dveří, realizovatelné je vše od 31 do 120 cm pro jednokřídlé nebo do 240 cm pro dvoukřídlé dveře,“ uvádí Petr Klíma, produktový specialista SAPELI. Lidé na vozíčku, nebo nemocniční či průmyslové provozy ocení dveře s šířkou na míru. Otevírání jim navíc usnadní další doplňkové mechanismy - např. snadno dostupná madla, samozavírače, panikové zamykání nebo elektrická čidla.

Nepravidelné tvary

Bydlení v podkroví je romantické a díky moderním technologiím už jeho obyvatele netrápí ani extrémní výkyvy teplot. Atypické rozměry však přináší i jiné výzvy. Jednou u nich je např. nutnost zkosení dveří, které jsou umístěny blízko šikmého stropu. I s dveřmi nestandardního tvaru si v SAPELI budeme vědět rady.

Dekor dveří na míru

Rádi byste sladili interiérové dveře s dalším vybavením domova, nebo naopak toužíte po originálním solitéru? U nás máte na výběr  ze 100 dekorů dýhy a rozmanité škály CPL a HPL laminátových dveří. Pokusíme se vám vyjít vstříc i v případě, že si mezi dekory SAPELI nakonec nevyberete. „Pokud se přání zákazníka vymyká naší standardní nabídce, může vybírat ze vzorníků našich ověřených dodavatelů,“ říká Petr Klíma a doplňuje: „Vyrobit lze také dveře s dekorem z každé strany jiným. Jen je třeba ctít pravidlo symetrie a použít na obou stranách stejný typ materiálu, tzn. dýha a dýha, CPL a CPL atd. Jediné, kdy můžete kombinovat i materiály, je v případě kovových bezpečnostních dveří, zde to technické požadavky dovolují.“

Systém otevírání

Nejen estetika, ale často např. velikost dveřmi propojených místností nás nutí řešit způsob jejich otevírání. Všechny typy otevírání (klasické otočné, posuvné, kyvné, harmonikové,skládací) mají svá specifika. U nestandardně velkých dveří je potřeba konstrukčně zabezpečit, že unesou vlastní váhu. „U atypů je vždy potřeba zkonzultovat vhodnost rozměru dveří k danému systému otevírání. Klasické otočné otevírání je bez omezení. U harmonikového nebo skládacího způsobu je maximální výška dveří nastavena na 210 cm, v případě posuvů, například posuv Ulterior se skrytým kováním zase na 220 cm. Většina posuvných systémů je totiž určena do hmotnosti dveří 60 kg, nový extra tichý posuv SMART SOFT až do 120 kg,“ vysvětluje Petr Klíma. U dveří nad 240 cm výšky SAPELI automaticky montuje tzv. napínák, který zabraňuje jejich prohýbání.

Speciální vlastnosti a vybavení

Díky technologickým vlastnostem některých typů dveří se vám bude žít ještě komfortněji. Do ložnice a dětských pokojů, kde člověk touží po klidu, proto doporučujeme nainstalovat zvukově izolační dveře. Jejich konstrukce doplňují zvukově izolační prvky a zárubeň osazená těsněním, díky čemuž utlumí až 43 dB. Pro oddělení prostorů s rozdílem klimatu – např. koupelny, WC, komory, garáže nebo sklepy (obecně vytápěné a nevytápěné místnosti) vám nejlépe poslouží dveře s klima úpravou. Speciální AL vrstva zabraňuje pronikání vlhkosti do dveří. V koupelně oceníte voděodolné dveře. Nezdravé zplodiny, které se linou z garáže či dílny, zastaví dveře s kouřotěsnou funkcí.

Jaké další úpravy ještě umíme? Máte doma čtyřnohého kamaráda? Pak oceníte instalaci průlezu. Průchod vám můžeme usnadnit zabudováním pohybových čidel. Dveře lze vybavit různým typem kování a madel podle vašich přání. Nově přicházíme na trh s kováním SAPSMART, které se ovládá pouhým dotykem bez nutnosti stisku kliky.

Jak si dveře navrhneme?

A jak si takové atypické dveře objednat? „Není nic jednoduššího, než zajít do prodejny SAPELI, kde vám poradí a prokonzultují s vámi vaše přání,” říká Petr Klíma a dodává „Dveře na míru, kde pouze měníme rozměr, vyrobíme ve standardním termínu. V případě obzvlášť atypických dveří se termín posune o 1 – 2 týdny.”

<b>Dveře na míru</b> – vyberte si podle svého gusta

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

14 RAD A TIPŮ PŘI POŘIZOVÁNÍ NOVÝCH DVEŘÍ

Zadejte platný email.

Děkujeme za vyplnění formuláře. Na zadaný email byl odeslán soubor.

SESTAVTE SI DVEŘE PODLE SVÝCH PŘEDSTAV

Bez kontaktu to nejde!

Abychom vám mohli sestavit a zaslat nabídku na míru,
potřebujeme před vstupem do konfigurátoru znát
vaše kontaktní údaje.

Zadejte platný email.

Děkujeme za vyplnění formuláře. Do 10 vteřin budete přesměrování, pokud ne, klikněte zde

DVEŘE SE U NÁS NETRHNOU

Přijďte se přesvědčit na vlastní oči do našich vzorkových prodejen.

Do 10 vteřin budete přesměrování, pokud ne, klikněte zde

PORAĎTE SE S NAŠÍM ARCHITEKTEM

  • Jak šikovně sladit barvu dveří, tapet a podlah.

  • Jak vyzrát na otvory pro všechny typy dveří.

  • Prostě, jak si to doma zařídit, aby se vám bydlelo hezky.

Kdy se vám to bude hodit?
Vyberte si termín a my se vám nejpozději do 2 pracovních dnů ozveme.

Děkujeme za vyplnění formuláře. Těšíme se na vaši návštěvu!

Objednávka servisní prohlídky požárního uzávěru

Zanechte nám, prosím, své kontaktní údaje a my se vám co nejdříve ozveme,
abychom se společně domluvili na datu prohlídky.

Děkujeme za objednání prohlídky, budeme vás co nejdříve kontaktovat.

Nezávazná poptávka

Modelová řada
Způsob otevírání
Velikost dveří
Typ zárubně
Povrchová úprava
Počet kusů
Montáž

Děkujeme za vaši zprávu, budeme vás co nejdříve kontaktovat.

Neplatný vstup

INFORMACE O PROVOZU

SC PARDUBICE - SC HRADEC KRÁLOVÉ

Od pondělí 12. 4. 2021 máme opět otevřeno!

SAPELI CENTRUM HRADEC KRÁLOVÉ
Po - Pá : 9:00 - 17:00
So : 9:00 - 12:00

SAPELI CENTRUM PARDUBICE
Po - Pá : 9:00 - 15:30
So - Zavřeno   

Dostál Ondřej (HK) - 608 662 228 / dostal@dveresapeli.cz

Votoček Antonín ml. (PCE) - 608 662 227 / avotocek@dveresapeli.cz