Jak vybrat celoskleněné dveře a stěny Sapeli?

Celoskleněné prvky SAPGLAS jsou vyráběny v několika provedeních. Jsou různé tloušťky skel dle velikostí skleněných ploch a jejich uchycení. Skleněné produkty se vyrábějí se specifickými úpravami. Úpravy se mohou provádět na různých sklech.

Pískování skel jemným pískem přes různé vzory. Tímto provedením docílíme jemných vzorů. Pískování je prováděno jednostranně a může být ještě opatřeno krycí vrstvou, která zabezpečuje aby se pískování snadněji čistilo. Pískováním můžeme provádět  jednoduché linky a nebo složité obrazce.

Gravírování skla je prováděno na stroji, kde můžeme používat různě veliké gravírovací hroty a jejich tvary. Gravírovat se může také do různých hloubek skla. Obrazy pomocí gravírování jsou spíše jednoduší, rovné  nebo oblé rýhy - vzory. Gravír lze provádět na sklo čiré i pískované.

Digitálním tiskem na sklo můžeme přenést jakýkoliv motiv nebo Vaši vlastní fotografii, která bude mít patřičnou kvalitu. Tento prvek lze ve vašem interiéru i opakovat např. na skleněných obkladech kuchyňské linky, na dveřích vestavěných skříní apod. U této technologie se meze nekladou.

Keramický tisk je ještě dokonalejší provedení tisku. Pro tisk se používá keramická barva, která se po vypálení stane součástí vrstvy skla. Můžeme tisknou z obou stran skla a to i jinými motivy. Touto technologií můžeme imitovat pískování a dokonce ho zdokonalovat tím, že může mít i různou intenzitu propustnosti světla.

Základní rozdělení celoskleněných prvků jsme tedy zvládli a nyní si jen vybrat. Sklo je velice zajímavým designovým doplňkem a není s ním jednoduchá práce. Prostory s použitím skel se stávají otevřenější, modernější ale pro někoho nebezpečné. Všechny skla do stěn jsou kalená a proto téměř nerozbitná a kdyby zcela mimořádně k nehodě došlo rozpadnou se na tisíce kousků a to bezpečně.

Celoskleněné prvky můžeme použít jako dveře otevíravé a nebo z jich sestavit pomocí dalších skel celoskleněné stěny.

Posuvné dveře do pouzdra nebo na stěnu mohou být i ze skla jako dveře celoskleněné. Pro uchycení celého dveřního skla jsou na posuvech speciální pojízdné závěsy. Tyto závěsy umožňují s dveřmi manipulovat. Ve skle jsou i připraveny otvory pro umístění madel. Celoskleněné dveře posuvné mohou být vyrobeny ze všech variant provedení skel SAPGLAS včetně motivů.

Je možné vyrobit i dveře dvoukřídlé s motivem na obou dveřních sklech. V pojízdném mechanizmu jsou umístěny dovírače a brzdy nejen proto, aby se s dveřmi nedalo bouchount. Dovírače dovírají elegantně celoskleněné dveře tak jak je nastaveno – bezpečně. Ukázky provedení celoskleněných dveří máme na našich SAPELI centrech.
Celoskleněné dveře a stěny mají specifické vlastnosti jak použití tak i užitné hodnoty. Je to dle nás velice moderní prvek a je s ním zajímavá práce. Pomocí skleněných prvků dokážete vytvořit jak prostor velice otevřený tak i příjemně uzavřený. Použitím různých skel a jejich povrchových úprav dokážete dosáhnout až zázraky.

Když ještě použijete interiérové žaluzie a pomocí nich si pohrajete se zatemňováním jednotlivých ploch vytvoříte velice dominantní a moderní prostory kanceláří nebo velkých obytných ploch. Zajímavé jsou provedení vstupních prostorů a prostory kolem bazénů.Vystavená různá provedení celoskleněných ploch máme na našich centrech pro Vaši představu.
Celoskleněné stěny mají širokou škálu uplatnění. Výběr stěny vhodné do Vašeho interiéru Vám ulehčí i ten fakt, že je můžeme vyrobit ve všech navrhovaných variantách úprav. Záleží jen na Vaši představivosti nebo představivosti Vámi osloveného architekta a můžete tvořit. Lze stěny vyrobit s pískováním, gravírováním, digitálním potiskem nebo keramickým tiskem.

V této oblasti se opravdu fantazii meze nekladou a jednotlivá provedení úprav skel se mohou i různě doplňovat. Všechno je možné tisknout na dveře jednokřídlé otočné, posuvné, dvoukřídlé i posuvné a poté na různé celoskleněné obklady kuchyňských stěn. Ze stejných skel lze také vytvořit stěny zádveří nebo šaten, protože je lze doplnit o věšákové a zádržné systémy. Celoskleněné stěny mohou být použity při vytvoření jednotlivých kanceláří na velké ploše s určitým pocitem intimity.
Bezfalcové celoskleněné dveře otočné jsou novinkou ve výrobním sortimentu SAPELI. Pro tento prvek je vyrobena speciální zárubeň a vymyšleno pouze u Sapeli, uzavírání pomocí magnetického dovírání. Celosklo je umístěno v obložkové zárubni v jedné rovině s obbložkou a dokonale tak s ní splývá. Dveře mohou být vyrobeny z jakéhokoliv navrhnutého skla. Na ovládání těchto dveří se nepoužívá žádná klika ale pouze madlo.

Uzavřené dveře v zárubni drží na magnetech.
Uzavírací síla magnetů se dá jednoduše nastavit na kování v zárubni. Tento prvek je vhodný do koupelen saun a podobně namáhaných prostor.

Do celoskleněných stěn lze použít i Satinato bílé Antiscratch, pro snadnou údržbu a toto sklo má úpravu proti poškrábání. Pokud by jste potřebovali jemnou průhlednost zvolte nové sklo Prodelux. Všechny skla máme vystaveny na našich centrech.
Stěna celoskleněná s dřevěnými dveřmi nebo zárubněmi. Máme vlastně dvě možnosti provedení těchto stěn. Celoskleněná stěna může být osazena dřevěnou zárubní a v ní pro dokonalý efekt průhlednosti mohou být opět osazeny celoskleněné dveře, buď ze stejného skla, nebo ze skla mírně zatmaveného, aby bylo jasné, že se jedná o dveře.

Druhý způsob provedení celoskleněné stěny může být s osazenou dřevěnou zárubní a v ní osazeny dřevěné dveře. Tyto dveře mohou být v provedení bezfalcovém a tak krásně splynou se stěnou. Tento prvek je moderní designový a skvělý. Spojením moderního uplatnění staletého skla s dřevěným prvkem je dokonalé. Vzorek této stěny také najdete na našem centru. Naši obchodníci Vám poradí jak se sklem pracovat, jak ho navrhovat. Zaměření celoskleněných stěn a produktů je opravdu náročné, protože sklo je v provedení zakaleném a nedá se tedy upravit ani o mm

Vyrobená stěna musí do prostoru pasovat na 100%. V tomto případě používáme laserové zaměřovače a odborníky, kteří stěny také montují. Zaměření provádíme až po dokončených povrchových úpravách aby nedošlo k chybám, protože i v těchto případech ručíme za to, že námi zaměřené a objednané prvky namontujeme, budou fungovat a Vám se budou líbit.