Jak probíhá montáž dveří a zárubní Sapeli

Montáž dveří a zárubní nelze provést bez dokonalého zaměření, které provádíme našimi zkušenými pracovníky. Zaměření je základním stavebním kamenem pro dokončení celého díla. Při zaměření se ještě řeší několik důležitých detailů. Kde udělat dilatační spáry v podlahách, jak a do jaké výšky provést obklady stěn, v jakých místech mohou být umístěny vypínače a jiné ovládací prvky. Zaměření a dohodnuté stavební úpravy slouží pro přesné odjednání celé zakázky.

Před nástupem na montážní práce je nutná stavební připravenost. Jak jsou dobře připraveny stavební otvory a celý prostor pro montáž, tak poté může dobře dopadnout i montáž dveří a zárubní.
Vždy musí být dokončena povrchová vrstva podlah bez zalištování v okolí dveří. Z tohoto důvodu je vhodné u naši společnosti si objednat jak dveře tak i podlahy a tyto montážní činnosti si zorganizujeme sami k Vaší spokojenosti. Provedeny konečné malby a obklady v jednotlivých místnostech. Další specifika montážních prací jako třeba montáž skrytých hliníkových zárubní, které se montuji již do hrubé stavby před omítkami a pak jsou zaomítnuty a oštukovány. Podlahové lišty jsou dokončovány po instalaci zárubní. Pokud to stav vyžaduje např. při rekonstrukcích osazujeme i zárubně na různé výšky podlah s opasováním a také celý komplet zárubní a dveří podřezáváme na potřebnou výšku. Jsou různé případy kdy jsou dveře i pasovány k kuchyňským linkám nebo vestavěným skříním a musí se obložky zužovat na šířku. Kvalita montáže vždy vychází z kvalitní přípravy stavebních otvorů a dokonalého zaměření.
Každá objednávka výroby dveří a zárubní je specifikována samostatně a ve výrobě je na to brán zřetel. Každá objednávka je jedna zakázka, protože jsou k sobě pasovány skladby dýh jak na zárubeň tak i na dveře. Dveře a zárubně v povrchové úpravě CPL laminát jsou sice vyráběny na jiných pracovištích ale vždy pod stejným objednacím kódem. Vyrobené dveře a zárubně jsou podrobeny několika stupňové kontrole jak při výrobě tak i po ní. Především u prvků z přírodní dýhy je dbáno na dokonalou kvalitu povrchů. Po kontrole jsou prvky dokonale zabaleny a expedovány na jednotlivé SAPELI CENTRA k prodejcům. Doprava zboží je prováděna na uzavřených kamiónech a zboží je skladováno ve vytápěných prostorech aby nedošlo k šokovému ochlazení produktů, protože jsou vyráběny ze dřevěných komponentů a ty reagují na různé teplotní rozdíly. Vlastní doprava na jednotlivé zakázky je prováděna uzavřenými dodávkami.
Jednotlivé zárubně jsou vybaleny, slepeny a poté osazovány pomocí nosných přípravků do stavebních otvorů. Ve stavebních otvorech jsou vycentrovány a výškově srovnány pomocí laserového zaměřovače do jedné roviny. Ukotvení zárubní obložkových standardních probíhá pomocí polyvuretanové pěny SAPELI a to na několika bodech po obvodu zárubně. Zárubně požárně odolné nebo zvukově izolační se ukotví pomocí speciálních pěn a to v plném obvodu. Po zapěnění ještě v době kdy pěna dokonale nezatuhla dochází k přeměření celého kompletu. K montážním pracem je nutné mít poměrně velké množství montážního nářadí a nástrojů. Jsou to specifické držáky na obložky a různé pomocné předměty. Zaklopení obložkové zárubně tzv. krycí částí je prováděno až na závěr a do připravené drážky je upevněno na několik bodu akrylátu. Když je stavební připravenost kvalitní je montáž ukončena. V opačném případě jsme nuceni provádět utěsnění vzniklých spár mezi obložkou a zdmi akrylátovými tmely.
Dveřní křídlo se musí osadit panty různých provedení od pantů obyčejných až po panty zapuštěné pro dveře bezfalcové. Následně proběhne osazení dveří do zárubně a zkontrolování stykových spár mezi dveřním křídlem a zárubní. Dveře lze pomocí pantů seřídit ve všech směrech.
Na dveře poté je namontováno dveřní kování dle výběru zákazníka. Každé kování má svoje specifické otvory a proto je nutné pro montáž používat šablony dodané od výrobce kování. Nutné je vyvrtat přesně umístěné otvory a nepoškodit povrchové úpravy dveří.
Obložka pro dveře otočné může být osazena na šířku stěny minimálně 80 mm. Jedná se sice o nestandardní prvek, ale je v základním provedení SAPELI. Pro různé produkty jsou stanoveny minimální šířky stěn pro osazení obložek, protože to vyžaduje technologie výroby a použití. Informace se dozvíte na našich SAPELI CENTRECH. Maximální šířky stěn mohou být téměř 1000 mm. Vlastní ostění, které umožňuje tuto šířku je vyráběno z jednoho kusu materiálu bez viditelných spojů. Není tento prvek řešen napojováním s viditelným spojem. Důmyslným řešením je využít širokého ostění pomocí dveří s reverzním otevíráním a tyto dveře umístit do stavebního otvoru tak, aby se při otevření dveřní křídlo skrylo v šířce stěny. Toto provedení je vidět na našich centrech.
Jednoduchý design a co nejméně různorodých materiálů. Jak tohoto můžeme dosáhnout? Ze stejného materiálu dokážeme vyrobit dveře (dýhované) a dřevěný (dýhovaný) obklad stěn. Na základě projetu kde je zakreslen spárořez desek tyto desky vyrobíme ve stejném dekoru jako jsou dveře a namontujeme dle přání na zeď. Do dřevěného obkladu je možné zakomponovat i dveře otočné, posuvné nebo skládací v provedení obložky přiznané, kryté nebo Latente. Umístění tohoto designového prvku je možné u patrových schodišť, vstupních hal a nebo v obývacích místnostech jako dekorativní prvek. Novým prvkem v naši produktové řadě jsou lamelové obklady WOODPASTA, které jsou jednoduché pro montáž a vytvářejí elegantní místo v interiéru.
Nyní je ten správný čas na provedení kontroly kvality montáže. Dveře musí dokonale doléhat na těsnění v obložkové zárubni, výškově musí být dokonale pro dobré otevírání a zavírání. Kování je nutno vyzkoušet včetně uzamykatelnosti WC provedení. Pokud jsou na dveře montovány ještě speciální doplňky (samozavírače, zvukově izolační lišty, magnetické zámky, různé dorazy, elektro ovladače, kartové systémy aj.) je nyní ten správný čas všechno vyzkoušet. Montážní pracovníci jsou slušně oblečeni v pracovních montérkách a používáme obuv na přezutí. V prostoru kde sesazujeme a slepujeme obložky celý prostor zakrýváme aby nedošlo k poškození. V případě nezaviněného způsobení nějaké škody je naše firma pojištěna. Provádíme montážní práce zkušenými a proškolenými zaměstnanci, kteří mají zkušenosti již několik let a několik stovek namontovaných dveří. Při montáži používáme nástroje za desítky tisíc Kč.
Všechny prvky podléhající pravidelným kontrolám (požární úpravy, bezpečnostní dveře, zvukově izolační dveře) na základě objednávky kontrolujeme a potvrzujeme doklad o jejich funkčnosti. Bez pravidelné kontroly tyto prvky ztrácejí potvrzení a pro pojišťovnu jsou bezpředmětné. Provádíme servisní prohlídky a údržby dle požadavků klientů.