Designové akustické panely Woodpasta

Designové akustické panely AKUSTICKS

Nástěnné a stropní akustické lamelové panely vyrobené v Česku. Panely jsou vyráběny transparentní českou firmou s výrobou ve středních Čechách. Kvalita, zdravotní nezávadnost a trvalost materiálů dává náskok před nejnižší cenou.

Design & funkce

Designové panely AKUSTICKS jsou cenově dostupné a snadno realizovatelné ve Vašich interiérech. Pomocí těchto panelů jste schopni snadnou cestou vytvořit exkluzivní interiér, který má ještě další vynikající vlastnost a to je lepší akustika v dané místnosti.

Zvuk - Akustika

Panely AKUSTICKS mají zvláštní akustickou vrstvu, která spolu s drážkovanou profilací efektivně snižuje dobu dozvuku v místnosti. Pobyt v místnosti s vyladěnou akustikou a moderním skandinávským designem je mnohem příjemnější.

K životnímu prostředí s respektem

Dřevo v panelech má ekologickou certifikaci FSC a PEFC zaručující udržitelnost lesního hospodářství.Akustický podklad panelů je vyráběn speciální technologií z recyklovaných PET lahví.

Vlastní výroba v truhlárně

Panely AKUSTICKS jsou vyráběny v truhlárně s důrazem na kvalitu a ne rychlost a množství vyrobených kilometrů panelů. Použitelnost panelů je v jakýchkoliv místnostech a především tam kde chcete zlepšit akustické vlastnosti. Hlavním úkolem je prozářit vaše interiéry a sluchové ústrojí.

Na výrobu jsou pravidelně vybírány dřevěné dýhy kmen po kmeni. Pravidelnou kontrolou kvality procházejí i všechny ostatní vstupní materiály. Při výrobě je stále kontrolována kvalita. Výrobní procesy jsou zdokonalovány na základě zkušeností, které jsou získávány při vlastních instalacích stovek metrů panelů v různých občanských, veřejných nebo rezidenčních projektech.

Design

Moderní skandinávský design, různé dekory z dřevěné dýhy, špičková zvuková pohltivost, snadná instalace a cena která Vás inspiruje.

Manipulace a instalace

Panely jsou díky své odlehčené konstrukci překvapivě lehké (9kg/m2) a proto se s nimi velice snadno manipuluje.

K seříznutí po směru lamel postačí kobercový nůž a přes lamely běžná okružní pila (maflík).

Akustika

Varianta řešení instalace na dřevěný rastr s použitím výplně minerální vaty společně s panely AKUSTISCK můžete dosáhnout až obsorbci 90% zvukové energie. (Class A)

Instalaci lze provést i přímo na zeď, při této variantě můžete dosáhnout až úrovně třídy D.

Využití

Bytové prostory

Vhodně zvolená místa pro instalaci panelů na strop nebo stěnu promění Váš interiér k nepoznání s dokonalým komfortem zvukové akustiky.

Komerční prostory

Místa s větší koncentrací lidí se naplno uplatní akustický potenciál. Příjemná akustika, kde nemáte pocit že se musíte překřikovat Vám umožní delší spokojený pobyt.

Kanceláře

Příjemné pracovní prostředí, které je vytvořeno akustickými panely zlepšuje soustředění a tím zvyšuje efektivitu práce.

Vizuálně přitažlivé prostředí jen umocňuje pohodu při práci.

Zasedací místnosti

Jednání s obchodními přáteli probíhá mnohem jednodušeji v příjemném prostředí a v místech kde máte dokonalý pocit intimity a nic se nikde neozývá s pocitem, že to někdo slyší.

Proč to děláme ?

Atraktivní akustické lamelové obklady bez kompromisů a kvalitní materiály to je naše poslání. Věříme, že klient s jasnou představou by měl mít možnost ji realizovat.Výroba je optimalizovaná v čase a výrobní procesy jsou zdokonalovány tak, aby bylo možné vyrobit Vaše vysněné dekory na nových panelech.Výroba prochází neustálým procesem tvoření nových dekorů tak, aby se posouvala dle přání designérů, architektů a i Vás zákazníků.

Pomůžeme Vám na našich prodejnách s výběrem a řešením Vašich požadavků a představ a nových interiérech.

Nechceme, aby jste žili v místech se špatnou akustikou. Téměř žádný projekt pro bytovou nebo administrativní budou předem neřeší akustické vlastnosti jednotlivých prostor. Maximálně je kladen důraz na to, aby bylo všechno zvukotěsné a nic nebylo od sousedů a jiných slyšet. To ale není akustická pohoda tam, kde chcete sledovat různé hudební produkce, včetně mluveného slova.

Proč Vám musí hrát televize nebo jiný zdroj reprodukované hudby tak nahlas, protože v dané místnosti jsou špatné akustické podmínky a Vy nic dobře neslyšíte.

Dnešní výstavba je především zaměřena na levné materiály, jednoduchost provedení celé stavby a aby maximálně interiéry nějak hezky vypadaly. Opravdu upřimně, akustiku směrem k pohodovému poslechu Vašich milovaných programů nikdo neřeší.

Akustické designové panely AKUSTICSK jsou minimálně dva v jednom. Při dobře navržené instalaci dokáží váš interiér nenarušit naopak pozvednou a ještě pomohou s akustikou.

Akustika

Varianta řešení instalace na dřevěný rastr s použitím výplně minerální vaty společně s panely AKUSTISCK můžete dosáhnout až obsorbci 90% zvukové energie. (Class A)

Instalaci lze provést i přímo na zeď, při této variantě můžete dosáhnout až úrovně třídy D.

Příprava a montáž akustických panelů

Při přípravě je nutné především dokonalé zaměření jak stěn tak i různých doplňkových zařízení jako jsou pulty nebo okrasné tlumící bloky. Pomocí skandinávských designových panelů lze vytvořit v jakékoliv prostoru příjemný dokonale akusticky vyvážený kout či prostor. V tomto prostředí se budou všichni účastníci cítit velice příjemně. Tyto prostory lze vytvářet jak ve veřejných budovách tak i v interiérech bytových objektů. Vždy je důležité si všechno v klidu rozmyslet, případně se poradit se specialisty a vymyslet dokonalý projekt pro pohodu bydlení. 

Montáž je nutno provádět s důrazem na přesnost a kvalitu provedené práce. Panely lze zúžit i jednoduchým řezacím nože, ale i to se musí umět. Zkracování na délku je již složitější, ale lze jej na místě montáže zvládnout ponornou pilkou. Profesionálové jsou vybaveni dokonalou technikou a montáž mají již nacvičenou. Na různé hrany stěn a nábytku se používají speciální lišty stejně jako na ukončení celého obkladu. Dle návrhu se provádí osazení akustických panelů buď na celkový tlumící rošt a nebo přímo na stěnu nebo plochu nábytku.  

Trochu inspirace na závěr

Jakýkoliv prostor pomocí akustických lamel proměníte v komfortní zónu. Použitím akustických lamel AKUSTICSK na stěnách a stropech při pečlivém rozmyšlení umístění zútulní Vaše obývací pokoje, předsíně, schodiště, kuchyně které jsou dnes zatím neútulné.

Inspirujte se našimi ukázkami interiérů.

Můžeme Vám i pomoci ve spolupráci s našimi architekty.

Podpora od našich architektů

Když nám pošlete projekt nového domu, bytu nebo foto stávajících prostor, kde by jste měli zájem o instalaci akustických panelů, tak Vám naši architekti zdarma navrhnou místa vhodná pro instalaci.