Jaké vás čekají technické specifikace při objednání dveří Sapeli?

Při přípravě projektu pro realizaci Vaší nemovitosti nebo rekonstrukce je vždy nutné znát pravidla pro dodávané dveřní prvky. V našem sortimentu je již tolik produktů, že k projektování používáme knihu technické dokumentace.

Dveře mají pouze dvě varianty otevírání, mohou být levé a pravé. A to je někdy problém. Jednoduchá pomoc je následující. Postavím se ke dveřím tak, abych viděl na dveřní panty. Pozor u skrytých pantů si je musím představit a dveřní křídlo se otevírá na moji osobu. Dle toho, na které straně panty zárubně vidím nebo si je představuji, protože tam jsou, tak dveře jsou buď levé nebo pravé.

Toto rozdělení platí i pro dveře skládací, harmonikové nebo i posuvné. U posuvných je to trochu složitější a pro tyto dveře platí naše interní pravidla s kterými Vás seznámíme na našich centrech.
Při přípravě projektu pro realizaci Vaší nemovitosti nebo rekonstrukce je vždy nutné znát pravidla pro dodávané dveřní prvky. V našem sortimentu je již tolik produktů, že k projektování používáme knihu technické dokumentace. Na základě této dokumentace Vám umíme poradit jak veliký a jakým způsobem provedený by měl být potřebný stavební otvor pro jakýkoliv produkt z našeho bohatého sortimentu.

Stačí, když si donesete projekt Vašeho RD nebo rekonstrukce a zastavíte se na našich centrech. Vybereme s Vámi produkt, který by se Vám nejlépe hodil a my Vám navrhneme velikosti stavebních otvorů pro cokoliv. Při realizaci těchto stavebních otvorů Vám i na místě realizace poradíme a otvory pro objednávku zaměříme.

Zkušenosti a namontované tisíce dveří nás opravňují k tomu, abychom opravdu věděli jak to udělat. Pro projektanty většinou stačí napsat, že to budou dveře o rozměru 800 x 1970 mm. Vy už si musíte poradit co s tím a proto jsme tady my a naše Sapeli centra. Pro lepší pochopení problematiky máme všechny varianty provedení dveří vystaveny ve funkčních stavech z ukázkou jak jsou zabudovány do konstrukcí. Zastavte se a budete překvapeni jak my to děláme.
Rozmístění dveří musí mít vždy rozumnou logiku. Na rozmístění dveří máme několik pohledů. Design a účelnost rozmístění dveří jsou hlavní důvody jak se s touto otázkou poprat. Centrem umístění dveří je vždy komunikační prostor (chodba) zde hezky rozmístit dveře je oříšek. Máme ale v sortimentu takové produkty s kterými se dá velice dobře pracovat tak, aby design byl dokonalý.

Dveře otevírané do malých prostor nebo naopak mohou být v reverzním provedení. Reverzní provedení Vám umožní sladit vzhled dveří tak, abyste měli dojem, že jsou dveře všechny otevírané jedním směrem. Toto provedení je důležité pro celkový design chodby. Pro úsporu místa, kolem dveří je vždy mít nutný prostor skoro celý 1 m2, můžeme také použít dveře posuvné a to buď do pouzdra a nebo po zdi.

Další skupinou produktů jsou dveře skládací, harmonikové, kyvné, ergon, a compact. Smysl používání těchto všech dveří nejlépe pochopíte, když si je budete sami moci vyzkoušet na našich vzorkovnách, kde je máme vystaveny ve funkčních stavech. Jaké přinášejí výhody a nevýhody Vám poradí naši zkušení obchodníci.
Kvalitní provedení stavebních otvorů pro instalaci naši produktů je základ k dokonalé montáži. Na nerovný, malý nebo velký otvor se nedá nic namontovat tak, aby jste byli hlavně Vy spokojeni. Každý produkt potřebuje něco jiného.

Vždy je ale nutné dodržet několik základních pravidel pro přípravu. Jak připravit otvory pro Vámi vybrané dveře Vám vysvětlíme na našich centrech. Nelze na takto malém prostoru bez ukázky jak produkt vypadá ve skutečnosti a jaký prostor pro instalaci potřebuje je téměř nemožné. Existuje i varianta, když budete mít vybraný produkt pro vaši nemovitost, že Vám můžeme poradit na místě stavby. Máme zkušené techniky, kteří již zaměřili a i namontovali tisíce prvků a vědí jak na to.

Poradí Vám a případně zakreslí i na půdorys jak by měly stavební otvory vypadat. Příprava stavebních otvorů je opravdu rozmanitá a pro každý prvek jiná. Vypracujeme Vám i projektovou dokumentaci na Vaši případnou rekonstrukci s doplněním modelů dveří. Pokud provedeme zaměření a specifikaci dveří neseme poté plnou zodpovědnost za to, že dveřní komplety půjdou namontovat a všechno bude fungovat.
Přechody podlah, pokud je to nutné se z pravidla dělají tak, aby byly zakryty dveřním křídlem. To znamená u ostění stěn na té straně kam se dveře otevírají. To je základní pokyn. Ale u dveří posuvných je to ideální pod posuvným křídlem, to může být umístěno buď na ose stavebního otvoru nebo mimo ní. Nutné je vybrat prvky a poté se domluvit s techniky kde by bylo ideální přechody podlah provést.

Povrchovou vrstvu (plovoucí podlaha, keramická dlažba a jiné) je nutné provést až do ostění dveřní zárubně aby při zavřených dveřích podlaha pěkně kopírovala dveřní křídlo. V opačném případě by Vám vykukovala pod dveřmi podlaha z druhé místnosti. Každý dveřní prvek má svá pravidla a ty Vám ukážeme na našich centrech, protože zde máme všechny vystaveny.
Základní pravidlo pro dveře SAPELI. Stavební otvor je o 100 mm širší od zamýšleného průchodu. Pro dveře průchodu 800 m je šířka stavebního otvoru 900 mm.

Výška stavebního otvoru je o 50 mm vyšší od zamýšleného průchodu. Pro dveře 2100 mm je tedy stavební otvor 2150 mm. Tato pravidla platí i pro ostatní rozměry jak průchozí na šířku (600,700,900) tak i na výšku (1970,2200,2300,2400)

Zde již základní pravidla končí a je nutné se vždy poradit, jak stavební otvor vyřešit, protože pro každé produkty jsou přípravy jiné. Atypické rozměry dveří vyžadují atypické stavební rozměry. Vytvoření stavebního otvoru v široké zdi nebo u spojení dvou šířek je vždy oříšek. Poradíme Vám a ukážeme na našich centrech.