Jaké máme druhy bezpečnostních dveří?

Váš domov by měl být nedotknutelný a proto u nás máte k dispozici širokou škálu vstupních a bezpečnostních dveří. Základní odolností pro vstupní dveře je požární odolnost. Tuto vlastnost mají všechny vstupní dveře od SAPELI. Bezpečnostní dveře ochrání Vás i Váš majetek.

Vstupní bezpečnostní dveře SAPELI mají:
- různé typy odolností požární, kouřotěsné a zvukově izolační
- atesty a certifikáty
- možnost různých povrchů vnitřní a vnější strany dveří
- bezpečnostní dveře mohou mít stejný design jako dveře interiérové
- široký výběru modelů a povrchů

Dveře vstupní se speciálními vlastnostmi musí být realizovány společně s novou certifikovanou ocelovou zárubní a tvoří tak atestovaný komplet. Montáž musí provádět proškolená montážní firma s živnostenským oprávněním pro vykonávání této činnosti.

Odolnosti dveří:

- protipožární dveře
- zvukově izolační dveře
- klima dveře
- kouřotěsné dveře
- bezpečnostní dveře
- RC2 základní odolnost
- RC3 vysoká odolnost

ARGOS - základní vstupní bezpečnostní dveře. Tloušťka dveřního křídla je 40 mm a tento prvek má vynikající poměr cena/výkon. Lze je vyrábět jak v polodrážkovém tak i v bezpolodrážkovém provedení. Požární odolnost 30 minut a bezpečnostní stupeň RC2 i RC3. Jsou vybaveny tříbodovým hákovým zámkem a pasivními čepy.

Technické parametry:
- ARGOS RC3 – polodrážkové dveře v polodrážkové ocelové zárubni
- ARGOS RC2 – polodrážkové dveře v polodrážkové ocelové zárubni
- ARGOS RC2 -  bezpolodrážkové dveře v ocelové nebo hliníkové skryté zárubni

Varianta 1
- maximální šířka průchodu 1100 mm
- maximální výška průchodu 2500 mm
- EI/EW 30 + 32 dB

Varianta 2
- maximální šířka průchodu 1100 mm
- maximální výška průchodu 2200 mm
- RC2 + 32 db + EI/EW30 + klima + kouřotěsnost

Varianta 3
- maximální šířka průchodu 900 mm
- maximální výška průchodu 2100 mm
- RC3 + 35 db + EI/EW 30 + klima III + kouřotěsnost

GOLIAS - robustní strážce domácností. Dveře mají dvoupolodrážkovou konstrukci s tloušťkou dveřního křídla 68 mm s požární odolností 30 minut a nadstandardní útlum 43 bB. Bezpečnostní stupně RC2 a RC3 s možností osadit elektromechanický zámek Genius s ovládáním chytrého telefonu.

Varianta 1
- maximální šířka průchodu 1100 mm
- maximální výška průchodu 2350 mm
- EI/EW 30 + 43 dB

Varianta 2
- maximální šířka průchodu 1100 mm
- maximální výška průchodu 22350 mm
- RC3 + 43 db + EI/EW30 + klima III

Varianta 3
- maximální šířka průchodu 1100 mm
- maximální výška průchodu 2200 mm
- RC3 + 43 db + EI/EW 30 + klima III + kouřotěsnost

SECURO - Nový standard. Tloušťka dveřního křídla je 57 mm tato šířka dovoluje osadit dveře nejmodernějšími dveřními technologiemi mimo jiné skrytým samozavíračem. Výroba je možná v nadstandardním rozměru až 1100 mm x 2500 mm s požární odolností 45 minut a útlum zvuku 37 dB. Tento komplet může být doplněn ocelovou zárubní se suchou montáží s kotvícími šrouby.

Varianta 1
- maximální šířka průchodu 1100 mm
- maximální výška průchodu 2500 mm
- EI/EW 30 + 37 dB
- maximální výška průchodu 2200 mm
- EI45 + 37 dB

Varianta 2
- maximální šířka průchodu 1100 mm
- maximální výška průchodu 2500 mm
- RC3 + 32 dB + EI30 + klima II + kouřotěsnost
- maximální výška průchodu 2200 mm
- RC3 + EI45 + 32 dB + klima II + kouřotěsnost
- maximální výška průchodu 2500 mm
- RC3 + 37 dB + EI/EW 45 + klima III + kouřotěsnost
- RC3 + 43 db + EI/EW30 + klima III

Varianta 3
- maximální šířka průchodu 1100 mm
- maximální výška průchodu 2200 mm
- RC3 + 43 db + EI/EW 30 + klima III + kouřotěsnost

Jaké jsou povrchové úpravy?
- dýha
- HPL laminát
- CPL laminát
- barva

Při tvoření ideálního interiéru nejste omezeni. Dveře mohou mít jiné barevné povrchové úpravy na každé straně při dodržení stejných materiálů. Také lze bezpečnostní dveře vyrábět v několika modelových řadách.

Doplňky:
- přístupový systém ENTR
- digitální kukátka
- designové bezpečnostní kování

Jak se v tom vyznat?
Nejlepší varianta je navštívit naše prodejny se zkušenými obchodníky a požádat je o vysvětlení celé problematiky vstupních bezpečnostních dveří. Dveře jsou vystaveny ve funkčních kompletech a tak si je můžete vyzkoušet jak se s nimi při jejich váze i přes 50 kg manipuluje. Velký pozor je nutné si dát při vlastní realizaci, protože tento dveřní uzávěr může realizovat pouze firma s oprávněním Poskytování technických služeb k ochraně majetku a osob. Při projednávání pojištění budov je na tento fakt poukazováno. Obraťte se na odborníky, kteří mají tyto dveře vystaveny a dokonale je znají.

Dvoufalcové bezpečnostní dveře SECURO lze umístit do ocelové zárubně pomocí tzv. suché montáže. Do připraveného stavebního otvoru například po vybourání staré stávající ocelové zárubně můžeme pomocí suché montáže nainstalovat novou ocelovou dvoufalcovou zárubeň pro bezpečnostní dveře. Stavební otvor je nutné začistit na potřebnou velikost dle toho s jak velkou průchozí šířkou budeme počítat. Do takto připraveného stavebního otvoru osadíme a vyrovnáme novou zárubeň. Po zkontrolování rovinností začneme kotvit pomocí kotvících šroubů. Opět zkontrolujeme osazení a můžeme celou zárubeň v celé šířce zapěnit speciální požárně odolnou pěnou. Pokud jsme pracovali s dokonalou technikou a dokonalými rozměry není nutné provádět další dokončovací práce. Zárubeň hezky a pevně sedí na zdi a je ukotvena. Do takto provedené zárubně již můžeme osadit vlastní dveře. Kolik je potřeba kotvících šroubů a kam přesně je namontovat se buď dozvíte na našich centrech nebo se nás můžete dotázat na našem Facebooku.
Dvoufalcové bezpečnostní dveře - Nový standart kategorie Dvoufalcové provedení umožňuje vyrobit dveře ve speciální konstrukci s kompaktní tloušťkou dveří 57 mm. Na tuto konstrukci je možné osadit nejmodernější dveřní doplňky. Dveře v základním provedení se osazují objektovými závěsy a zámkem, což umožňuje bezproblémové funkce a maximální životnost celého kompletu. Konstrukce tl. 57 mm umožňuje při splnění požárních předpisů umístit do konstrukce designový samozavírač. Výrobní rozměry a vlastnosti dveří jsou opravdu impozantní. Rozměry průchodu 1100 x 2500mm umožňují osazení na chodby a s útlumem 37 dB jsou nepřekonatelné. Zabrání šíření požáru po dobu více jak 45 min. a bezpečnost RC3, dokonalé výsledky. Jak tyto dveře vypadají se můžete podívat na našich centrech. Zkušení obchodníci Vám poskytnou informace. I tyto těžké masivní dveře máme vystaveny v provozním stavu s výše uvedenými doplňky.
Digitální kukátko je napájené baterií umístěnou v těle. Výhodou toho kukátka je, že můžete zpětně když přijdete domů prohlížet v kukátku, kdo se vám a kdy pohyboval před vašimi dveřmi. Jednoduše zjistíte kdy Vaše děti odešli do školy, kdy přišli a s kým. O dalších možnostech sledování dění před Vašimi dveřmi se rozhodnete sami. Kukátko je opatřeno detektorem pohybu a také funkcí pomocí které můžete jednoduše komunikovat s příchozím aniž by jste museli otevřít Vaše domovní dveře. V nabídce máme až 4 druhy digitálních kukátek a jak jednotlivá kukátka fungují se můžete přesvědčit na našich centrech.v Pardubicích a Hradci Králové.
Napište nám...
co chci vyřešit?
chci kontaktovat: