Kování na dveře od společnosti M&T   

 Dodáváme a montujeme dveřní kování, které je vyzkoušeno a kvalitou splňuje náročné podmínky užívání. Kování splňuje požadavky na bezpečnost a design.

     V nabídce máme kování, které je možné umístit dle potřeb na kterém koliv místě v interiéru a exteriéru. Kování splňuje jak nároky na design tak i provozuschopnost a v neposlední řadě i bezpečnost. Kování je vyráběno v manufaktuře založené v roce 1994. Kladen je důraz na používání kvalitních materiálů a desing kování s předpokladem snadného používání. 

Co je kování na dveřích 

 Kováním nazýváme dveřní kliku, dveřní panty a v různých funkčních provedeních samozavírače, kukátka, dveřní lišty a zarážky. Krabička zámku pomocí které jsou dveře ovládány je již při výrobě vlastních dveří zabudována do dveřního křídla.

     Panty a to v různých tvarových a barevných provedeních montujeme ndo dveřních křídel až na místě montáže dle provedení objednaných dveří. Panty se montují nejen do dveřního křídla, ale i do nosné části zárubně.

     Výběr pantů je možný na našich vzorkovnách a nebo z katalogů M&T nebo SAPELI. Katalogy jsou připraveny ke stažení na našich stránkách.

Dveřní kování v několika kategoriích

Kování na dveře vnitřní

     Specialitou kování M&T je mít všechny ovládací (kliky) v jednom uceleném designu. Dveřní klika, okenní klika, mušle nebo madlo na posuvné dveře, stejné provedení na dveře celoskleněné a různé zarážky všechno v jednom stylu a plně funkční. 

Designové a nerezové kování

Kování z masivní mosazi

Kliky s magnetickou rozetou

Magnetické nerezové kování

Magnetik - ovládací madla dveří

Kování na skleněné dveře

Panty pro dřevěné i celoskleněné dveře

Kování na dveře vstupní - bezpečnostní

Bezpečnostní kování

Bezpečnostní kování rozetové

Bezpečnostní madlo

Digitální kukátko SMART system

Dveřní kukátka 

Digitální dveřní kukátka

     Bezpečnostní kování dodáváme ve třech bezpečnostních třídách, Kování je vyráběno v masivním provedení s ohledem na dlouhou životnost a funkčnost. Kování má certifikáty a prověření ve zkušebnách. Kování je možné objednat ve štítovém nebo rozetovém provedení.

     Dveřní kování vstupních dveří může být doplněno o SMART SYSTEM, který jednoduchým způsobem nahradí cylindrickou vložku a tím vytvoříte vlastní přístupový systém. Pomocí tohoto systému můžete dokonale ovládat Vaše vchodové dveře do Vašeho interiéru. Je několik možností jak odemkonout dveře a opět je zamkonout. Nastavíte přístupová práva jednotlivým osobám a dokonce i na určité časy kdy mohou vstupovat nebo zamykat. Propojení přes wifi umožňuje odemykat i pomocí mobilního telefonu. Lze také nainstalovat bezdrátovou klávesnici nebo dodat jednoduché dálkové ovládání.

Kování speciální – dveře posuvné, skládací, kyvné a jiné

 

Dveřní madla

Dveřní madla pro skleněné dveře

Mušle a sety pro posuvné dveře

Mušle a úchyty pro skleněné dveře

 

Pro různá provedení dveří dodáváme i specifické ovládací prvky. Madla pro dveře dřevěné posuvné a to v několika provedeních včetně madla s doplněným dřevěným prvkem, který je ze stejného materiálu jako povrch dýhovaných dveří. Madla pro celoskleněné dveře jsou navržena tak aby splňovala požadavky na posun těžkého skleněného dveřního křídla a musí být kompatabilní s vrtáním ve skle. Dveřní posuvné křídlo se na závěr výroby po vyvrtání otvorů pro madla tzv. vykalí a již s ním nejdou dělat žádné úpravy.

Mušle dodáváme v provedení :

kovové, dřevěné, kovové doplněné dřevěným prvkem, plastové a různě barevné, zapuštěné nebo jako čelní úchyt posuvných dveří.

Mušle lze také dodat v uzamykatelném provedení a to buď pro tzv. dozický klíč nebo FAB a nakonec i s vlastní ovládací kličkou.

Mušle pro skleněné dveře mají specifický tvar a různé vlastnosti ovládání.

Na skleněné dveře můžeme také dodat různé úchyty pro ovládání.

Příslušenství – samozavírače, zvukově izolační lišty, a jiné

Dveřní zarážky

Antimikrobiální provedení

Dveře lze doplnit samozavírači. Samo zavírače dveří mohou být vyžadovány na základě požární zprávy, kde je uvedeno, kde mají být samozavírače umístěny. Dodáváme samozavírače GEZE v různých typových provedeních. V tomto případě se jedná o splnění požárních povinností na dokonale uzavřený požární uzávěr. Na tyto požární uzávěry dodáváme samozavírače s certifikátem o požární odolnosti. Dveře mohou být osazeny samosavírači i jen z praktických důvodů aby byly dveře uzavřeny. Tento požadavek lze také splnit samozavíracím pantem který je osazen na dveřním kompletu. Aby dveře zůstali v otevřené poloze z praktického důvodu jednoduchého procházení lze do dveřního křídla osadit komponent s magnetickým protikusem osazeným v podlaze. Dveře otevřete do místa kde je protikus a pomocí síly magnetu jsou dveře pevně drženy v otevřené poloze.

Dveře zvukově izolační lze doplnit padací zvukově izolační lištou, která je umístěna ve spodní části dveří (neviditelně) a při zavření dveřního křídla do zárubně je mechanicky zatlačena k podlaze aby utěsnila mezeru mezi křídlem a podlahou.

Na dveře lze z bezpečnostních důvodů namontovat okopové plechy. Tyto plechy zabezpečí to, že nedojde k poškození dveří při náročném používání například v těžkých průmyslových provozech nebo v lyžárnách kde se chodí v lyžařských botách.

Praktické řešení pro koupelny nebo toalety je zabudovat do dveřního křídla systém na odkládání oblečení, kabelek nebo ručníků.

Dveře lze také jednoduchým způsobem doplnit v systému Hanum zrcadlem.

Magnetické zámky

Novinkou pro interiérové dveře jsou magnetické zámky a magnetické rozety. Magnetické zámky fungují na základě magnetické přitažlivosti. Funkce je jednoduchá a praktická. Krabička magnetického zámku je osazena ve dveřích a při otevřené poloze dveří ze zámku a tedy i z křídla nic nevykukuje a není možné se poranit o tzv. jazýček u klasického kování. Při zavření dveří si magnet v zárubni přitáhne magnetickou střelku a je zavřeno. Při otevření pomocí kliky se střelka přitáhne do krabičky zámku dalším magnetem.

Magnetické rozety jsou u vybraných druhů kování. Tento systém rychle a dokonale s dlouhodobou účinností fixuje kliky a rozety k dveřnímu křídlu bez možnosti pohybu rozet po dveřním křídle.

Revoluční systém MAGNETIC je ovládání dveří bez kliky, zámku a bez kliky. Magnetik je osazen velmi silnými bloky z magnetické oceli. Silné magnety jsou osazeny do dveřní zárubně. Při zavírání dveří jsou k sobě obě části přitahovány magnetickými silami a tak dojde k plynulému zavření. Pokud je nutné úplného zavření systém magnetik je doplněn uzavíracími doplňky. Tento systém není nutno udržovat nebo servisovat. Tento revoluční systém je doplněn o nová různá madla.

Montáž dveřního kování

Namontovat kování na dveřní křídlo se zdá na první pohled jednoduché. Pozor, ale na detaily. Nové dveřní křídlo může stát i několik tisíc a správně navrtané otvory se dají udělat jen jednou. Jedna dírka navíc a můžeme dveře vyhodit. Proto používáme pro přípravu montáže kování šablony pomocí kterých se jednotlivé otvory předvrtávají tak, aby nedošlo k chybám. Ke každému kování je specificky dodávána šablona. Montovat kování bez těchto šablon je téměř nemožné. Každé kování má svoje specifické otvory a proto je důležité použít i správnou šablonu. Splést se můžete jen,nikdy.

Stejný postup je i při montáži jiných ovládacích prvcích jako jsou madla, úchyty a nebo zarážky.

Montovat kování na celoskleněné dveře je náročné protože pokud by mohlo dojít k poškození skla tak jen právě v oblasti provedených otvorů a při styku s kovovými částmi. Šrouby madla zarážky.

Mezi kování lze také zařadit tlumící dorazy posuvů a brzdy. Tlumiče zajistí plynulé dovření dveřního posuvného křídla a brzdy jsou nastaveny tak aby dovření bylo dokonalé. Kvalita provedení musí být o to dokonalejší, protože se k těmto prvků je sice možné dostat, ale po částečném rozebrání obložek.

Různé varianty provedení kování na dveřích

Kování lze objednat v provedení bez spodní rozety pouze tedy jen kliku, nebo se spodní rozetou pro obyčejný klíč, fab vložku a tzv. wc provedením.

V naši společnosti dodáváme na dveře kování od SAPELI a M T. Pokud by si objednatel zajistil j kování od jiného výrobce za úplatu mu ho namontujeme.

Katalogy kování je možné stáhnout na našich web stránkách.

Katalog kování SAPELI

Katalog kování M&T