Jak vybrat podlahy Quickstep?

Základní rozdělení podlah QUICK STEP.

 • vinylové
 • laminátové
 • dřevěné

Toto základní rozdělení je ale velice jednoduché a každá skupina podlah má ještě další specifické skupiny a podskupiny.

    Rozdělení lze také chápat pro své určité specifické vlastnosti. Je těžké určit pro koho, které vlastnosti jsou dominantní. Proto máme na našich prodejnách zastoupeny všechny skupiny a můžete se v doprovodu zkušených obchodníků v klidu rozhodovat.

Laminátové podlahy. V oblasti funkčnosti a krásy je to to nejlepší

 • přírodní vzhled a dojem
 • 100% voděodolnost
 • Odolnost proti poškrábání

Laminátové podlahy mají vše co potřebujete - širokou škálu barev, textur a dekorů. Voděodolná podlaha v koupelně, příjemná podlaha do obývacího pokoje, nebo odolná laminátová do kuchyně.

Nejprodávanější podlahy:

 • Dub letitý světle šedá
 • Dub klasický přírodní
 • Dub zimní světlý

Vinylové podlahy – Pevné a tiché pohodlí. Přírodní vzhled a charakteristické teplo

 • přírodní vzhled a dojem
 • měkké a tiché
 • 100% vodotěsné

Vinylové podlahy lze použít do luxusní koupelny máte na nich pocit teplých nohou a okouzlujícího dřevěného vzhledu. Nadstandardní odolnost proti vodě a poškrábání. Volíte do kuchyně vzhled přírodního kamene, tak to je vinyl.

 • Dub zimní medový
 • Kaňonový dub přírodní
 • Dub podzimní medový

Dřevěné podlahy - Autentická krása bez kompromisů

 • Snadná instalace
 • Wood for life
 • Autentická krása

Toužíte po vřelém a přírodním interiéru? Přirozený šarm dřevěných podlah okouzlí každého. Bohatá kolekce dekorů a stylů Vám umožní splnit každé přání.

Laminátové podlahy. Dub letitý světlešedý. Dub klasický přírodní. Dub zimní světlý. Dub klasický béžový všechny vzorky si můžete prohlédnout. www. quick-step.cz/cs-cz/laminát

Vinylové podlahy. Dub podzimní medový. Kaňonový dub přírodní. Dub podzimní medový. Kaňonový dub přírodní.https://www.quick-step.cz/cs-cz/vinyl

Dřevěné podlahy. Dub medový olejovaný Dub ryzí extra matný Dub královský béžový olejovaný Dub cappuccino světlý extra matný https://www.quick-step.cz/cs-cz/parkety
Změna podlahy a její nová varianta vždy přispěje k několika výhodám. Samozřejmě záleží z jakých podmínek se na začátku realizace vychází. Realizace nové podlahy může zlepšit : - design bytu - izolační vlastnosti tepelné i zvukové - útlum kročejové neprůzvučnosti - úklid podlah - kvalitu bydlení a užívání - cenu Vaší nemovitosti Jedním ze základních impulzů pro realizaci nové podlahy je, že chceme změnu a to k lepšímu. Chceme mít hezčí podlahu abychom si vytvořili nový příjemnější interiér kde se nám bude lépe a kvalitněji bydlet. Při realizaci nových podlah téměř žádná omezení neexistují, protože nabídka podlah QUICK STEP je opravdu široká a nemá téměř žádná omezení a to vše v provedení clic nebo lepeném. Podlahy jsou vhodné i na položení na podlahové topení.

Realizací nové podlahy a volbou vhodných podložek ze široké škály můžeme docílit zlepšení tepelně izolačních vlastností, zvukově izolačních vlastností. Výběr podložek je důležitý, protože každé mají svoje specifické vlastnosti a ty je nutné dodržovat při skladbě podlahy. Provádím- li rekonstrukci v panelovém domě, vždy kladu maximální důraz na kročejovou izolaci. Je to velice dobrý počin pro sousedské vztahy. Při instalacích v nových objektech, kde skladba podlah je již předem určená projektem, klademe důraz především na vzhled a pocit, který si od podlahy slibujete.

Designové pojetí Vaší nové podlahy je tak dominantní, že vždy vyžaduje důmyslnou přípravu a také i případné vizualizace, které si můžete objednat na našich stránkách od našeho architekta. Jednoduchost údržby nových podlah je skvělá. Žít bez prachu a nečistot je krása. Nové podlahy mohou vyhovovat i Vašim mazlíčkům, kteří si je mohou užívat stejně jako Vy.

Realizací nových podlah jednoznačně zhodnotíte Vaši nemovitost a při případném prodeji se Vám vložené investice mohou i několika násobně vrátit. Záleží jen jak se Vám celá realizace nových podlah povede. S podlahami QUICK-STEP je to jednoduché a s našimi odbornými poradci je radost pracovat.
Příprava podkladů pro položení nových podlah je jednou z nejdůležitějších věcí, která je velice často podceňována. Rozdíl je připravovat podklad při nové výstavbě, kde je to předem stanoveno v projektové dokumentaci. Při dodržení norem a podmínek dopadne příprava dobře.

Při rekonstrukcích stávajících podlah je to již horší. Často si chceme všechno vymyslet a navrhnout sami a to bez zkušeností a ani vzdělání. Někdy to dopadne dobře ale i také špatně. Proto jsou naše studia – centra kde se koncovým zákazníkům snažíme všechno vysvětlit a poradit jak nové podlahy a přípravu pod ně realizovat.

Dobře provedená podkladní vrstva je základem úspěchu pro položení nové podlahy.
Provádění stěrky lze laicky rozdělit na dvě varianty. Pod lepené podlahy ano pod clic není nutné. Vždy, ale musíme vycházet z podmínek, z které máme. Při křivém podkladu někdy musíme vystěrkovat i podklad pod systém pokládání clic.

Abychom Vám pomohli při řešení těchto otázek máme v našem týmu zkušené proškolené pracovníky, kteří přijedou za Vámi na místo realizace a poradí jak postupovat ve vašem daném případě.
Přechodové lišty. Soklové lišty. Lišty na dilatační spáry.

Přechodové lišty umožňují zalištovat podlahy, které jsou v různých výškách proti sobě. Na různé výškové rozdíly se používají jiné lišty. Lze také lišty mít z různých materiálů a samozřejmostí je v barvách pokládaných podlah.

Soklové lišty jsou v několika variantách provedení jak velikostních tak i tvarových a barevných. Provedení soklových lišt může být i ve variantě s možností protažení elektro kabelů.

Lišty na provedení dilatací a překrytí dilatačních spár jsou v širokém sortimentu. Vždy je nutné zvolit a vybrat nejvhodnější lišty pro dané dilatace. S výběrem správných druhů lišt Vám poradí naši odborní pracovníci na našich centrech.