Jak jsem si objednal dveře Sapeli

Pokud se na to podívám z hlediska času, tak moje kutilské řešení sedmi párů dveří vzalo 14 pracovních dní. Pro druhou realizaci jsem hledal profesionály. Našel Sapeli Centrum v Hradci Králové a po první návštěvě jsem se rozhodl jim akci svěřit. V Sapeli Centru firmy Stavby s.r.o. výběr a objednání dveří zabralo celkem 3 návštěvy. Je tam asi 300 metrů prodejní plochy, na většinu věcí se dá sáhnout, dá se ke křídlu přiložit klika. Měl jsem s sebou vzorek podlahy, takže jsem se mohl podívat, jak to bude pasovat. Před finální objednávkou přijel na RD zaměřovací technik a celá montáž trvala jeden den. Celkem 3 dny. Takže to máme 11 pracovních dní rozdíl. Z hlediska kvality provedení byly rozdíly také zásadní. Na půdní vestavbě jsem dveře dělal sám od A do Z. Měl jsem sice z internetu informaci o tom, jaké by měly být stavební otvory, jenomže jsem měl dva atypy a když jsem dveře přivezl, zjistil jsem, že mě ještě čekají pro dvoje dveře stavební úpravy.

Jaké potřebuji vybavení?

Na montáž jsem neměl všechno potřebné nářadí, nejvíc mi chyběly rozpěry, kterými se ostění dává do váhy při zapěňování. Takže jedno ostění není úplně rovně. Další problém byl s nastavením dveří. Všechny sice fungují, ale některé jsem prostě neuměl vyladit. U jedněch dveří chybí madlo, které se mi už nepodařilo dokoupit. Shrnuto, ušetřil jsem na nákladech ale výsledek je pouze průměrné kutilství. Na rozdíl ode mě, montážníci firmy Stavby s.r.o. přijeli se vším potřebným nářadím a hlavně se zkušenostmi. Otvory byly napoprvé správně, protože mi předtím jejich technik pan Petřík vysvětlil, jak mají vypadat. Přivezli všechno, včetně klik a madel a namontovali na výbornou během jednoho dne. Vše funguje a je na čisto. Shrnu-li to, rozhodnutí nechat si dveře dodat firmou Stavby s.r.o. mi ušetřilo mnoho a času a jejich profesionálně namontované dveře mi zhodnotily interiér.

Na základě svých dlouholetých zkušeností mohu doporučit realizaci dveří profesionály.

Přestože se příprava pro osazení dveří může zdát velmi jednoduchá; „Prostě se vynechá otvor ve stěně“, může se nezkušenému stavebníkovi velmi vymstít, pokud není seznámen se základními požadavky pro správné osazení dveřních zárubní. Rovinnosti a svislosti stěny, výšková pozice otvoru vůči podlaze, statická omezení, návaznosti na elektroinstalaci v případě posuvných dveří, pozice dveřního otvoru v návaznosti na interiér a další a další detaily, které je potřeba zahrnout do přípravy.