Celoskleněné dveře a stěny Sapeli

Firma STAVBY spol. s r.o. z Hradce Králové pro rok 2011 rozšířila svůj sortiment, který se převážně týká prvků SAPELI o prvky dveřní techniky ze skla. Po dlouholetých zkušenostech s dveřmi celoskleněnými v tzn. jednodušším provedení jako jsou dveře otočné, posuvné a kyvné doplňujeme sortiment o celoskleněné stěny včetně zaměření a montáže.

Celoskleněné dveře v každém interiéru vytvoří velice zajímavou atmosféru v duchu otevřené intimity. V prostoru odděleném skleněnými prvky máte neopakovatelný pocit intimity a naopak z vnější strany nabízíte otevřený prostor. Všechny skleněné komponenty jsou kalené, vysoké tvrdosti a užitkovosti. Skla je možno pro dotvoření interiéru jakkoli dekorovat.

Celoskleněné dveře otočné

Celoskleněné dveře v interiéru působí velice lehce a svojí průhledností a vzdušností otevírají celý prostor. Tyto dveře se stávají architektonickým prvkem a dokreslují neopakovatelnou atmosféru nového interiéru. Celoskleněné dveře jsou vyráběny z kaleného skla a tak zaručují bezpečnost pro standardní provoz při užívání dveří. Pokud by přece jen došlo při manipulaci k rozbití dveří rozbijí se na malé neostré kousky skla. Otočné dveře lze vyrobit jak jednokřídlé tak i dvoukřídlé. Pro jednotlivé typy je používáno sklo o síle 8 mm nebo 10 mm.

Dveře lze osazovat do obložkové dřevěné zárubně, obložkové kovové zárubně (OKZ) nebo do standardní kovové zárubně.

Dveře se vyrábějí z několika druhů plochých skel a ornamentních skel. Jsou opatřeny kováním určeným pro instalaci na celoskleněné dveře dle výběru a mohou být ozdobeny různými úpravami jako je pískování a gravírování.

Přijďte se podívat na celoskleněné dveře otočné do jedné z našich vzorkových prodej v Hradci Králové a v Pardubicích. Rádi vám poradíme s výběrem.

Vyhledat prodejnu

Celoskleněné dveře posuvné

Posuvné dveře se otevírají posuvem křídla na stěnu nebo do stěny. Jejich největší výhodou je velká úspora místa. Posuvnými dveřmi můžeme oddělit například prostor mezi obývacím pokojem a kuchyní nebo chodbou. Dveře je možné vyrobit jako jednokřídlé i dvoukřídlé, a také ve stejném provedení jako dveře otočné.

Provedení posuvných dveří může být posuvné po stěně, do stavebního pouzdra nebo po celoskleněné stěně.

Přijďte se podívat na celoskleněné dveře posuvné do jedné z našich vzorkových prodej v Hradci Králové a v Pardubicích. Rádi vám poradíme s výběrem.

Vyhledat prodejnu

Celoskleněné dveře kyvné

Kyvné skleněné dveře lze vyrobit ve stejném provedení jako dveře otočné ale jejich největší předností je možnost dveře otevírat v obou směrech. Pro toto provedení je však nutné mít dostatek prostoru pro otevírání. Uplatnění tak najdou zejména ve větších bytech nebo komerčních prostorech.

U těchto dveří je možné i provedení se samozavíračem umístěným v podlaze. Kyvné dveře vhodné pro použití do kompletu celoskleněné stěny s bočními světlíky či nadsvětlíky. Použité kování může být doplněno vhodnými madly.

Přijďte se podívat na celoskleněné dveře kysvné do jedné z našich vzorkových prodej v Hradci Králové a v Pardubicích. Rádi vám poradíme s výběrem.

Vyhledat prodejnu

Celoskleněné stěny

Celoskleněné stěny umístěné v interiérech jsou především moderní design. Prostory vytvořené pomocí těchto prvků mají velice specifické vlastnosti užití. Přicházející upoutají na první pohled svojí otevřeností a pro uživatele umožňují určitý pocit soukromí.

Přijďte se podívat na celoskleněné stěny do jedné z našich vzorkových prodej v Hradci Králové a v Pardubicích. Rádi vám poradíme s výběrem.

Vyhledat prodejnu

Materiál a provedení celoskleněných dveří

Vždy se jedná o kvalitní kalené či bezpečnostní sklo (včetně fólie) tl. 8 – 10 mm. Oproti klasickému sklu má mnohem lepší vlastnosti. Vyniká několikanásobně vyšší odolností vůči nárazu, větší pevností v ohybu, a také vyšší tepelnou vlastností. V neposlední řadě i svojí bezpečností. Pokud by přece jen došlo k jeho rozbití, rozpadne se kalné sklo na množství drobných tupých úlomků a tím se minimalizuje riziko zranění.

Provedení povrchových úprav jednotlivých skel je velice různorodé. Skla mohou být čirá, neprůhledná jak úpravou pískováním nebo leptáním a to i s širokou škálou různých vzorů. Na skla lze také umístit grafické motivy nebo fotky. Další úpravou skel je keramická úprava skla. Na sklo se pomocí plotru nanese tenká vrstva keramického (skleněného) prášku v požadovaném obrazci a celé sklo se zapečené v peci, čímž se vytvoří nezničitelná vrstva na skle v krásném obraze. Povrchové úpravy skel je možné provádět celkem neomezeně i z vámi dodaných fotomateriálů nebo grafických návrhů.

Skla můžeme doplnit i nalepovacími fóliemi. U této úpravy je ale nebezpečí mechanického poškození. Výhodou této úpravy je, že fólii lze po čase vyměnit a provést jiný motiv. Sklo je vždy před vykalením upraveno na požadovaný rozměr s příslušnými otvory. Po zakalení již na skle nelze provést žádné úpravy.

Údržba celoskleněných dveří

Sklo nelze v běžném provozu nikterak poškrábat nebo poničit. Sklo je velice stálý a pevný materiál s několikatisíciletou dobou trvanlivosti. V přírodě je téměř nezničitelný.

Celoskleněné dveře a stěny lze udržovat speciálními doporučenými čisticími prostředky firmy SAPELI, které můžete zakoupit v jedné z našich vzorkových prodejen v Hradci Králové a v Pardubicích. Sklo lze jednoduše umývat lehkými krouživými pohyby ve větší ploše skla.

14 RAD A TIPŮ PŘI POŘIZOVÁNÍ NOVÝCH DVEŘÍ

Zadejte platný email.

Děkujeme za vyplnění formuláře. Na zadaný email byl odeslán soubor.

SESTAVTE SI DVEŘE PODLE SVÝCH PŘEDSTAV

Bez kontaktu to nejde!

Abychom vám mohli sestavit a zaslat nabídku na míru,
potřebujeme před vstupem do konfigurátoru znát
vaše kontaktní údaje.

Zadejte platný email.

Děkujeme za vyplnění formuláře. Do 10 vteřin budete přesměrování, pokud ne, klikněte zde

DVEŘE SE U NÁS NETRHNOU

Přijďte se přesvědčit na vlastní oči do našich vzorkových prodejen.

Do 10 vteřin budete přesměrování, pokud ne, klikněte zde

PORAĎTE SE S NAŠÍM ARCHITEKTEM

  • Jak šikovně sladit barvu dveří, tapet a podlah.

  • Jak vyzrát na otvory pro všechny typy dveří.

  • Prostě, jak si to doma zařídit, aby se vám bydlelo hezky.

Kdy se vám to bude hodit?
Vyberte si termín a my se vám nejpozději do 2 pracovních dnů ozveme.

Děkujeme za vyplnění formuláře. Těšíme se na vaši návštěvu!

Objednávka servisní prohlídky požárního uzávěru

Zanechte nám, prosím, své kontaktní údaje a my se vám co nejdříve ozveme,
abychom se společně domluvili na datu prohlídky.

Děkujeme za objednání prohlídky, budeme vás co nejdříve kontaktovat.

Nezávazná poptávka

Modelová řada
Způsob otevírání
Velikost dveří
Typ zárubně
Povrchová úprava
Počet kusů
Montáž

Děkujeme za vaši zprávu, budeme vás co nejdříve kontaktovat.

Neplatný vstup

INFORMACE O PROVOZU

SC PARDUBICE - SC HRADEC KRÁLOVÉ

Od pondělí 12. 4. 2021 máme opět otevřeno!

SAPELI CENTRUM HRADEC KRÁLOVÉ
Po - Pá : 9:00 - 17:00
So : 9:00 - 12:00

SAPELI CENTRUM PARDUBICE
Po - Pá : 9:00 - 15:30
So - Zavřeno   

Dostál Ondřej (HK) - 608 662 228 / dostal@dveresapeli.cz

Votoček Antonín ml. (PCE) - 608 662 227 / avotocek@dveresapeli.cz