Konzultace zdarma

Při přípravě každé zakázky se snažíme zákazníkovi představit celou škálu možností, jaké dveře jsou do jeho interiéru možné a vhodné. Poradíme a ukážeme vám v grafickém návrhu, jak budou vaše dveře v interiéru vypadat. Pro tuto práci máme 3 vzorkovny, kde jsou vystaveny dveře v nejaktuálnějších modelech, ale i v modelech klasických. Modelové řady jsou v provedeních fólie, CPL, HPL a dýha.

Jednotlivé modely se liší svým tvarem a prosklením. Jednotlivé varianty se zákazníky KONZULTUJEME a kombinujeme možnosti naší nabídky. Na každé vzorkovně pracuje tým zkušených obchodníků, který již zrealizoval stovky interiérů. Pro designové interiéry, kde se pracuje s detaily, a navrhují se velké stěny či plochy dveří, spolupracujeme s architekty. Každá zakázka je pro nás originál a snažíme se doporučit co nejideálnější provedení. Při konzultacích se řeší jednotlivé detaily provedení dveří, které jsou v dnešní době k dispozici. Namátkou uvádíme, že je možné provést dveře požárně odolné, zvukově izolační s padacím prahem, s magnetickým zámkem, se samo zavíracími panty, v klimatických úpravách a bezpečnostních třídách provedení. Do dveří mohou být nainstalována skla s různými technickými úpravami – chemicky upravené sklo (satinato), gravírované, se vzory které vytvoří laser, nebo sklo s potiskem. Vše je možné v provedení pozitiv nebo negativ. Sklo je také možno vykalit, poté je velmi odolné, a když se rozbije, tak nikoho nezraní. Konzultujeme velikosti dveří, jejich smysl otevírání a i systémy otevírání. Dveře se mohou otevírat vlevo či vpravo, oběma směry, v reverzním provedení, posuvné po stěně či do kazety nebo na speciálních zavěšeních, kde se posouvají automaticky na fotobuňky s elektropohony. Konzultace probíhají nad připravenými projekty z realizátory či projektanty. Konzultace jsou velice důležité pro zjištění našich možností pro vaše potřeby. Vždy se dají najít dveře pro Vás.

Ondřej Dostál

Ondřej Dostál

odborný poradce
+420 608 662 228
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Konzultace zdarma

Cenová nabídka

Tvorba cenových nabídek je velice důležitým krokem k realizaci celé zakázky. Při vypracování nabídky se musí specifikovat všechny detaily dveří, podlah nebo prosklených stěn. Specifikace probíhá postupně, protože jednotlivé kroky na sebe velice úzce navazují.

S výběrem povrchu dveří je spojen i jejich model. Ne ve všech površích se vyrábějí všechny dveře. Po výběru povrchu dveří se možné přistoupit k výběru skleněné výplně, protože ne ke všem povrchům dveří se esteticky hodí jednotlivé druhy prosklení. Většinou na závěr výběru se přistupuje ke klikám. Stejný postup je i u kombinace dveře a podlahy. Vždy je možných několik řešení a to i v několika cenových relacích. Při vhodné kombinaci jednotlivých produktů je možné dojít za rozumné peníze k pěknému estetickému provedení celého interiéru. S tvorbou ceny je důležité pracovat a zohledňovat jednotlivé detaily. Dveře mohou být vybaveny a to především (hliníkovými hranami, magnetickými zámky, kalenými skly, atypickými rozměry, samozavíracími panty) tak, že jejich cena odpovídá provedení. Při stejném designovém provedení mohou být i dveře za výrazně nižší cenu. Vždy se snažíme dělat cenové nabídky dobře a konkurence schopné. Na tvorbě nabídky se pracuje společně se zákazníkem a není to jen práce naší společnosti. Cena je vždy kompromisem jak nejlépe spojit požadavky zákazníka a našich možností. Vždy vycházíme z veřejného doporučeného ceníku a hledáme možnosti.

Doporučujeme zákazníkům, aby si nechali vypracovat několik cenových nabídek a různě vybavené dveře a pak porovnali ceny. Porovnání cenových nabídek neděláme, protože je velice složité porovnávat jednotlivé konkurenční značky s dveřmi SAPELI. Nabídky zpracováváme a posíláme na e-mailové adresy zákazníkům, aby si mohli v klidu o ceně přemýšlet a jsme připraveni případné dotazy řešit.

Jakub Černý

Jakub Černý

odborný poradce
+420 773 662 234
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Cenová nabídka

Zaměření

Zaměření je důležitým procesem v průběhu řešení zakázky. Často právě zaměření rozhodne, v jakém provedení budou dveře nebo jak velké stavební úpravy budou nutné. Při konzultacích a návrzích jaké budou dveře v daném interiéru, často narážíme na určité stavební nebo technické možnosti dveřních komponentů.

Stavba neumí a nezná naše možnosti a při zaměření v dané prostoru nalezneme technická řešení přípravy stavebních otvorů pro navržené dveře či stěny. Naše požadavky na stavební připravenost jsou poměrně náročné, protože chceme, aby výsledek naší práce byl kvalitní. Do špatně připravených a zaměřených stavebních otvorů nelze namontovat kvalitně DVEŘE DOBŘE. Nabízíme provést zaměření našimi pracovníky, protože mají bohaté zkušenosti a praxi jak stavební otvory zaměřit. Pokud provedeme zaměření My tak ručíme za to, že zakázka bude kvalitně namontována a všechny prvky budou správně orientovány. Zaměření je nutné také pro instalaci stavebních pouzder pro posuvné dveře. Zaměření celoskleněných stěn je pro zadání do výroby podmínkou, protože sklo jde z výroby vykalené a již se nedá velikostně nijak upravit. Při za měření používáme kalibrované měřící laserové přístroje, pomocí kterých určujeme rovinnosti stěn a podlah. Na základě zaměření Vašich stavebních otvorů může vzniknout kvalitní cenová nabídka pro Vaši zakázku. Dobrým zaměřením můžete i ušetřit při realizaci Vašeho interiéru a poskytneme Vám záruku na kompletní dodávku včetně montáže.

Martin Prouza

Martin Prouza

odborný poradce
+420 777 836 310
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zaměření

Výroba

Naším cílem je poskytovat skutečně nejlepší zboží a to i těm nejnáročnějším zákazníkům. Díky technologickému zázemí vyrábíme každé dveře formou zakázkové výroby ve špičkovém designu a kvalitě, jež snese i ta nejpřísnější kritéria. Naší doménou jsou dveře bez kompromisů, které jsou ozdobou každého domova. Nabízíme široký sortiment spolehlivých a funkčních dveří a zárubní v různých velikostech i tvarech, vše na přání zákazníka. Značka SAPELI již dávno nereprezentuje pouze dveře, ale další sortiment, jež oslovuje stále větší množství klientů. Nejdůležitějším posláním celé společnosti je, aby zákazníci byli se svým nákupem vždy maximálně spokojeni.

Dveře SAPELI, které dodáváme, jsou vyráběny v České republice na moderních výrobních linkách. Bohaté zkušenosti s výrobou dveří a s použitím současných technologických možností se jedná o jedny z nejkvalitnějších dveří na našem trhu. Dveře a jejich komponenty (panty, zámky, kukátka, proti plechy) procházejí náročnými zkouškami.

Zkoušky se provádějí dle požadavků norem buď ve vlastních zkušebnách (panty, zámky), nebo ve státních zkušebních organizacích (požární odolnost, zvuková neprostupnost). K výrobě dveří se používají kvalitní materiály pro konstrukci dveří a pro jejich povrchovou úpravu. Pro povrchovou úpravu dýhovaných dveří je možné použít lakování, moření i olejování. Dýhy jsou buď hladké jemně pórovité, nebo řezané. CPL nebo HPL materiály jsou dodávány od evropských dodavatelů a ve vzorech určených pouze pro SAPELI. Dveře SAPELI jsou dnes etalonem pro výrobu dveří v České republice.

Dveřní kování

Kliky a panty, které jsou na dveřích osazeny, jsou také vyráběny v české firmě Materiál technology. Toto kování se vyznačuje především tím, že je vyráběno z kvalitních materiálů, které se velice dobře opatřují povrchovou úpravou a jsou celokovové. Jednotlivé kliky jsou navrhovány ve vlastním ateliéru Romanem Ulichem nebo u světoznámých architektů. Ostatní komponenty (samozavírače DORMA, bezpečnostní kování na vstupní dveře, digitální kukátko, zvukově izolační prahová lišta,) jsou dodávány od evropských výrobců.

Podlahy

Podlahové krytiny nakupujeme pouze od renomovaných firem s dlouhodobou historií. Používáme moderní materiály, jako je vinyl a jeho varianty. Využíváme širokou nabídku firmy SKLAD PODLAH.

Výroba

Montáž

Všechny produkty, které nabízíme, také montujeme. Montáže provádíme našimi vlastními montážními pracovníky nebo externími spolupracovníky. Všichni montážní pracovníci jsou proškoleni ve výrobních závodech nebo dodavateli jednotlivých komponentů.

Nejdůležitější jsou školení a jejich prokázání při realizaci dveří požárních. Kde musí být vystaven doklad o kvalitě celého kompletu včetně montáže způsobilými pracovníky. Speciální pověření je nutné pro montáž dveří bezpečnostních, kde je nutné mít koncesi. Na kvalitně provedené montáži závisí i celkový výsledek celé zakázky a její celkový dojem. Montáž zajistí hezké estetické vyznění dveří v interiéru, dobrou funkčnost dveří a pohodu při jejich používání. Při montáži je nutné používat kvalitní a doporučené montážní materiály (nízko kompresní pěny, lepidla, akryláty, vosky a oleje) a montážní pomůcky při osazování zárubní a skel. Používáme také laserová měřidla pro rovinnost. Zkušení montážníci mohou ve výjimečných případech také při montáži přímo na místě některé komponenty po dohodě se zákazníkem upravit tak, aby celý komplet šel osadit. Nebo zaměřit potřebný komponent a na dílně jej upraví do potřebného tvaru. Jedná se o takzvané atypické řešení, které si mohou dovolit pouze zkušení montážníci, kteří dané prvky znají a vědí, jak jsou vyráběny. Při špatně provedené montáži může dojít k znehodnocení výrobků jako celku a škody se dají velice těžko nahradit. Vždy už jde jen o kompromisní řešení nebo celá zakázka stojí další peníze za nenávratně poškozené komponenty. Špatně namontované dveře se samy zavírají, obložky nedoléhají na stěny a celkový dojem kvalitních dveří již není naplněn.

Milan Hromádka

Milan Hromádka

odborný poradce
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
+420 608 662 242

Montáž

Záruční a pozáruční servis

Ke všem produktům, které nabízíme, poskytujeme záruční i pozáruční servis. Servis znamená u každého produktu trochu něco jiného. U vnitřních dveří jsou servisní práce méně náročné a i po dobu záruční doby je povinnost zákazníka dveře udržovat v dobrém technickém stavu.

Znamená to, že je nutné občasně dle rozumného uvážení promazat panty, zámky a kování. Udržovat dveře v čistotě čisticími prostředky doporučenými firmou SAPELI a.s. jsou pro každého samozřejmostí. Záruční doba neznamená, že se dveří nebo produktů za celou dobu nemusím ani dotknout a počkám, co se stane! Všechny popsané úkony je možné u naší společnosti objednat za úplatu. Doporučená četnost servisních záručních prací je 1x za rok nebo když se objeví nějaká drobná závada. (vrzání pantů, klik). Dveře po montáži vlivem změn podmínek v interiéru mohou i při dodržení doporučených vlhkostí mohou změnit funkčnost (klesnou). Tento jev je nutné odstranit okamžitě, aby nedošlo k poškození dveří nebo podlahy. K tomuto dochází minimálně a především proto, když nejsou při montáži dodrženy klimatické podmínky. (vlhkost, teplota). Servis a pozáruční servis je důležitý především u prvků požárně odolných, protože je vyžadovat předpisy. Ke každému požárně odolnému prvku je vydána tzv. Požární knížka, kde je zapsáno kdy, kde a kým byl požárně odolný komplet namontován. Tyto prvky musí být pravidelně servisovány, jinak ztrácí dle vyhlášky svoje vlastnosti a může k tomu být přihlédnuto při řešení pojišťovacích událostí. Servisní prohlídky pro tyto produkty může dělat pouze společnost k tomu proškolená a oprávněná. Tyto servisy je možné u naší společnosti objednat.

Milan Hromádka

Milan Hromádka

odborný poradce
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
+420 608 662 242

Záruční a pozáruční servis

Servisní kontrola požárního uzávěru

Pravidelnou prohlídku požárního uzávěru nařizuje zákon. Provozovatel, který se často i několikrát za životnost požárního uzávěru změní, je povinný tuto prohlídku doložit při požární preventivní kontrole objektu, kde je uzávěr umístěn. Prohlídku a zápis o ní mohou provést pouze osoby proškolené a tímto úkolem pověřené. Svou oprávněnost k této činnosti prokazují profesním dokladem. Prohlídky jsou preventivní. Provádí se kvůli změnám a účelu užívání a funkčnosti uzávěru. Uzávěr nelze libovolně přemisťovat nebo upravovat.

Funkčnost požárního uzávěru je dána kvalitou jeho osazení a jedná se o komplet se zárubní. To je vždy jeden celý požární uzávěr. Osazení požárního uzávěru může provádět pouze osoba proškolená a touto prací pověřená. Všechny komponenty na požárním uzávěru musí být opatřeny tzv. prohlášením o shodě. To říká, že na tomto uzávěru mohou být, protože na něj byly namontovány při zkoušce pálením. Preventivní prohlídka je důležitá i pro případné plnění škody pojišťovnou.

Celý postup včetně ceníku

 

Servisní kontrola požárního uzávěru

14 RAD A TIPŮ PŘI POŘIZOVÁNÍ NOVÝCH DVEŘÍ

Zadejte platný email.

Děkujeme za vyplnění formuláře. Na zadaný email byl odeslán soubor.

SESTAVTE SI DVEŘE PODLE SVÝCH PŘEDSTAV

Bez kontaktu to nejde!

Abychom vám mohli sestavit a zaslat nabídku na míru,
potřebujeme před vstupem do konfigurátoru znát
vaše kontaktní údaje.

Zadejte platný email.

Děkujeme za vyplnění formuláře. Do 10 vteřin budete přesměrování, pokud ne, klikněte zde

DVEŘE SE U NÁS NETRHNOU

Přijďte se přesvědčit na vlastní oči do našich vzorkových prodejen.

Do 10 vteřin budete přesměrování, pokud ne, klikněte zde

PORAĎTE SE S NAŠÍM ARCHITEKTEM

  • Jak šikovně sladit barvu dveří, tapet a podlah.

  • Jak vyzrát na otvory pro všechny typy dveří.

  • Prostě, jak si to doma zařídit, aby se vám bydlelo hezky.

Kdy se vám to bude hodit?
Vyberte si termín a my se vám nejpozději do 2 pracovních dnů ozveme.

Děkujeme za vyplnění formuláře. Těšíme se na vaši návštěvu!

Objednávka servisní prohlídky požárního uzávěru

Zanechte nám, prosím, své kontaktní údaje a my se vám co nejdříve ozveme,
abychom se společně domluvili na datu prohlídky.

Děkujeme za objednání prohlídky, budeme vás co nejdříve kontaktovat.

Nezávazná poptávka

Modelová řada
Způsob otevírání
Velikost dveří
Typ zárubně
Povrchová úprava
Počet kusů
Montáž

Děkujeme za vaši zprávu, budeme vás co nejdříve kontaktovat.

Neplatný vstup

INFORMACE O PROVOZU

SC PARDUBICE - SC HRADEC KRÁLOVÉ

Od pondělí 12. 4. 2021 máme opět otevřeno!

SAPELI CENTRUM HRADEC KRÁLOVÉ
Po - Pá : 9:00 - 17:00
So : 9:00 - 12:00

SAPELI CENTRUM PARDUBICE
Po - Pá : 9:00 - 15:30
So - Zavřeno   

Dostál Ondřej (HK) - 608 662 228 / dostal@dveresapeli.cz

Votoček Antonín ml. (PCE) - 608 662 227 / avotocek@dveresapeli.cz