Historická rekonstrukce s atypickou lištou

Památkovým úřadem oceněný dveřní komplet, to je opravdu paráda. Vznikl díky doplnění dveří Bergamo v povrchu bílá stříkaná nahladko s kováním M&T o autorskou dřevěnou lištu, kterou speciálně pro tento projekt navrhl architekt. Tuto historizující dodatečnou dřevěnou lištu vyrobila specializovaná truhlárna a naši šikovní montážníci jí montovali během samotné montáže dveří.

V památkově chráněné budově s gotickými základy bylo estetické hledisko velmi důležité a jsme velice rádi, že se historický ráz podařilo zachovat. Jelikož se jedná o apartmánový provoz, klub a restauraci, museli jsme vyhovět náročným požárně bezpečnostním požadavkům i moderním prvkům jako kartový systém či zvukově izolační dveře do klimatizační místnosti. Další velkou výzvou byly i metr široké kamenné stěny stovky let starých chodeb, protože takovou stěnu si prostě neupravíte.

 

Zde jsme podle zaměření objednávali s přesností 5 mm jak dveřní komplety, tak navazující obklad stěny a naši montéři v rámci "profesní atestace" dopasovávali truhlářskými úpravami každý jednotlivý kus.